top of page

Co je Power Plate?

Co je Power Plate?

Společnost Power Plate International, přední výrobce cvičebních zařízení fungujících na principu AccelerationTraining, získala pro svůj stroj Power Plate certifikát udělený Ústavem pro kontrolu léčiv Spojeného království a stala se tak oficiálním výrobcem zdravotnického zařízení. Stroje Power Plate jsou tímto klasifikovány jako zdravotnické prostředky třídy IIb s platností pro celou Evropskou unii.

Jedná se o jediného výrobce cvičebních strojů pro vibrační trénink, který dosáhl takového statusu v souladu s ISO 13485 - mezinárodně uznávanou normou jakosti, jakou musí dle zákona splňovat subjekty vyrábějící zdravotnické zařízení. Stroje Power Plate též úspěšně prošly klinickou zkouškou technických požadavků Evropské unie, kterou musí absolvovat každý zdravotnický prostředek a jejímž výsledkem je označení produktu značkou CE. Klasifikace Power Plate jako zdravotnického nástroje tak otevírá možnost lékařům a nemocnicím využívat tyto stroje jako další možnosti léčby širokého spektra zdravotních problémů. Trenéři Power Plate mají certifikaci a pravidelné školení.


Power Plate

Vibrační trénink se v průběhu posledních let stává čím dál tím populárnějším nejen v prostředí vrcholového sportu, fitness a wellness, kde jej klienti vyhledávají jako alternativu nebo doplněk k jiným aktivitám, ale také v lékařském prostředí. V posilovnách lidé stále více využívají zařízení Power Plate pro jeho nesporné přínosy - velmi dobré výsledky a relativně nízkou časovou náročnost (ideální doba tréninku na Power Plate je 20-30 minut). V lékařském prostředí se vibrační trénink zase stává čím dál oblíbenějším pro jeho prokázané pozitivní účinky při rekonvalescenci a rehabilitaci pacientů.

Díky tomu, že Power Plate získal výše zmíněný certifikát platný v EU, je možné se s tímto zdravotnickým zařízením setkat již i na klinikách v České republice. V zahraničí již patří do standardní výbavy většiny rehabilitačních zařízení.


Comments


bottom of page